
Az Ezüsthíd Integrált Szociális Intézet Isteni Irgalmasság kápolnájának évfordulóján hálaadó szentmisét celebrált dr. Székely János a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke.
Szent Fausztina nővér életéről és az Irgalmas Jézusképről szóló rövid színdarabot adtak elő a lakók és dolgozók, melyre készülve magukévá tehették az irgalmasság testi lelki cselekedeteinek fontosságát. Testvéreinket imában hordozni, az irgalmasság ajándékát hírül adni nem csak az intézmény védőszentjének, hanem minden jámbor lelkű embernek feladata. A darabból ha csak egyetlen mondatot viszünk magunkkal, akkor az nem is lehet más, mint amely az eredeti képen is szerepel: Jézusom bízom benned! Visszatérő vendége az intézménynek Horváth Dániel hegedűművész, aki csodás játékával még emelkedettebbé tette a darabot, és még ünnepibbé a programot.
A szentmisén örömmel gyűltek össze a meghívott vendégek, az idősotthon és támogatott lakhatás lakói és dolgozói, Rákos József atya, és az intézményi lelkész Haller László atya. Mindenki hálával fogadta a főpásztori tanítást, miszerint a Mennyei atya mindig vár minket, és bármikor bizalommal kérhetjük irgalmát. Püspök atya a jelenlévőket egy-egy szentképpel ajandékozta meg, majd sok bátorító kézfogással, és kedves szavakkal búcsúzott.
Dr. Székely János megyéspüspök szentbeszédét meghallgathatják itt.

